Ali lahko s spremenjenim načinom razmišljanja o sebi vplivamo na boljšo kakovost življenja? Bioterapevt Robert Zupančič pravi, da je pomembno, da težimo k uravnovešanju življenja (v materialnem in duhovnem), saj prinaša notranji mir, vzpostavlja energetsko ravnovesje v telesu in omogoča dolgo zdravje.
PSIHOSOMATSKI STRES IN MOČ MISLI
Kot primer za nastanek bolezni Zupančič navaja: »Mnogi se vnaprej programirajo za bolezen s tem, da so globoko v sebi prepričani, da bodo zboleli, ker so, na primer, zboleli tudi njihovi starši ali kakšen dober prijatelj.« Naš življenjski tempo je podrejen vsakodnevnim aktivnostim, ki na nas stresno delujejo. Če zanemarimo zunanje vzroke (viruse, poškodbe, zunanje kemične vplive …) je stres kar v 70 – 90 % povzročitelj vseh sodobnih bolezni in obiskov pri zdravniku. Če želimo uspešno pozdraviti bolezni ali še bolje, poskrbeti, da sploh ne bi zboleli, Zupančič izpostavlja, da je zelo pomembno analizirati naša jedrna prepričanja, veliko delati na samoanalizi ter ozaveščanju vzorcev, ki nas vodijo skozi življenje. Hkrati pa opozarja na besede svetovno znanega ruskega zdravilca Lazareva, ki je dejal, da človek v resnici ne more ozdraveti, dokler ne spremeni svoje celotne narave in svojega pogleda nase in svet, saj je v tem poglavitni vzrok njegove bolezni.
ZDRAVO ŽIVLJENJE JE POVEZANO Z NAŠIMI MISLIMI
Različni strahovi, napačna prepričanja o stvareh, kot na primer, da nam nikoli ne bo uspelo, v nas ustvarjajo napetost, ki jo zaznamo kot nezadovoljstvo in neizpolnjenost. Slednje začne na psihosomatskem nivoju ustvarjati stres, ki začne ustvarjati neskladja na našem energetskem telesu, katerega sestavni del so energetski centri in meridiani, ki so zadolženi za presnovo energije in prenos slednje do organov in drugih sistemov v telesu. Ko se ti centri blokirajo zaradi psihosomatskega stresa, ki smo mu izpostavljeni zaradi naših napačnih jedrnih prepričanj in drugih psiholoških stanj, v katerih smo morda že dolga leta, začnejo nastajati okvare, ki jih zaznamo kot fizične bolezni. Za zdrav način življenja se je treba odločiti, saj ima na naše zdravje velik vpliv prav psihosomatski stres – naše misli/jedrna prepričanja. Veliko lahko naredimo že s preprostim preobratom v naših jedrnih prepričanjih.
Vsebina: Anja Ciglarič
Sodelujoči strokovnjak: Robert Zupančič, bioterapevt